top of page

ПРАЦІВНИКИ ГАДЯЦЬКОЇ ПУБЛІЧНОЇ БІБЛІОТЕКИ ПОПУЛЯРИЗУЮТЬ КНИГУ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ТРАДИЦІЙНІ ТА СУЧАСНІ ФОРМИ РОБОТИ НА ОСНОВІ ОНЛАЙН-СЕРВІСІВ (ІНСТРУМЕНТІВ).

ДЕ Є ЛЮБОВ, ТАМ Є ЖИТТЯ

До Дня закоханих у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки облаштовано книжкову виставку «Муза кохання».

Фонд КЗ «Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» поповнився науково – популярним виданням Титаренко Валентини «Вишивальне мистецтво Полтавщини» Полтава: Полтавський літератор, 2021. – 267 с.

Структура підручника сформована у двох напрямках – з урахуванням теоретичних і практичних аспектів. Так, акцентовано на історії українського рушника. Українських чоловічих і жіночих сорочок, традиційній вишивці й поєднанню її зі сучасністю. Тому вагоме значення надається і технології вишитих виробів: детально розглянуто початкові та поверхнево – нашивні рахункові й поверхнево – нашивні нерахункові техніки. Це дасть змогу викладачам і студентам швидше і грунтовніше опанувати весь матеріал, застосовуючи набуті знання на практиці. Адже від техніки вишивання, як стверджують відомі дослідники, професори Є. Антонович та Р. Захарчук – Чугай, «значною мірою залежить характер трактування орнаментальних мотивів, їх композиційне, колоритне вирішення, структурно – практичні акценти. У розробці орнаменту вишивальниці йшли від окремих простих елементів до найскладніших мотивів, комплексів».

Оскільки вишивка Полтавщини становить важливий і самобутній пласт мистецької культури нашого народу. В підручнику вміщені розділи, що висвітлюють вишивальне мистецтво у творах полтавських мисткинь і художні особливості полтавської традиційної вишивки.

Поглиблене вивчення вишивки як складової частини національної української культури є загальним завданням сьогодення.

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути видання.

ЩОДЕННИК КНИГАРЯ

У Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено виставку-калейдоскоп «Книги – ювіляри 2023 року».

ВОЛОДИМИР ЯВОРІВСЬКИЙ – ЛЮДИНА, БОРЕЦЬ, ПИСЬМЕННИК

Під такою назвою до 80-річчя від дня народження відомого українського письменника, громадсько-політичного діяча у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено літературну скарбничку.

В. Яворівський - людина надзвичайної енергії та працьовитості, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка. У нього вистачало сили , волі, снаги не тільки писати чудові твори, а й перебувати в гущі суспільно-політичних подій, брати участь у бурхливих процесах державотворення, вести авторську передачу на радіо “20 хвилин із Володимиром Яворівським”, у своїх публічних виступах послідовно відстоювати українські національні цінності.

ПОЧИТАЄМО? КНИЖКИ ДЛЯ РОДИННОГО ЧИТАННЯ

Вечір. У кімнаті зібралася вся родина - від дідусів і бабусь до малечі. Хтось сидить за столом, хтось - у зручному кріслі... Панує атмосфера єднання, сімейного затишку. А об'єднала всіх книжка. Читають по черзі: спочатку дорослі, потім - старші діти, наймолодші, уважно слухають. Ми не уявляємо свого життя без рідних людей, які завжди готові підтримати нас теплом, порадою, допомогою, любов’ю.

Щорічно 8 липня в Україні відзначають День родини. Святкують його з 2012 року відповідно до Указу Президента України «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», який був підписаний 30 грудня 2011 року.

Фахівці КЗ «Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» на абонементі облаштували книжкову виставку сімейного читання «Читаємо родиною» на якій представлені книги як для малюків, підлітків так і їх батьків.

МІЙ ТАТО - ГЕРОЙ

Під такою назвою працівники КЗ «Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки» облаштували перпегляд – інсталяцію «Мій тато герой» присвячену Дню батька.

В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. Відповідний Указ Президента України №274/2019, "З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей", було підписано 18 травня 2019 року.

Свято батька, безперечно, з’явилося як вираз вдячності і любові.

У цей день, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними.

До Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні працівники КЗ «Гадяцької публічної бібліотеки ім. Лесі Українки» підготували виставку-присвяту «Відлуння тих далеких днів сльозою на очах бринить ».

КНИГ НЕЗМІРНИХ ГЛИБИНА

Під такою назвою до Всесвітнього дня книги і авторського права у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки облаштовано бліц презентацію книг, подарованих читачами.

ЮРІЙ ВИННИЧУК ПРЕЗЕНТУЄ

До 70-річчя від дня народження сучасного українського письменника, журналіста, перекладача Юрія Винничука у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено виставку-знайомство.

На абонементі КЗ «Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» облаштована для юних користувачів виставка-здивування «Вау, новинки!», на якій представлені нові надходження, надані Українським інститутом книги.

НЕВИЧЕРПНЕ  ДЖЕРЕЛО  ДУХОВНОСТІ  ГАДЯЦЬКОГО  КРАЮ

Ось і побачило світ видання «Невичерпне джерело духовності гадяцького краю», присвячене  сто шістдесятій річниці  заснування публічної бібліотеки в Гадячі, сто п’ятдесятиліттю від дня народження письменниці, перекладачки, фольклористки Лесі Українки та сто вісімдесяти річчю від дня народження зачинателя бібліотеки – вченого, мислителя зі світовим ім’ям Михайла Драгоманова .  А складено воно та ініційовано невтомною трудівницею, яка весь свій життєвий шлях присвятила улюбленій бібліотечній справі, працюючи десять років директором Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки, Ольгою Володимирівною Красюк.  У цьому виданні також використано матеріали багаторічних досліджень Галини Семенівни Дейни, дослідниці і популяризаторки  історичної, літературної, наукової спадщини родини Драгоманових.

ПОДИХ ВІЧНОГО БОЛЮ

Людство, на хвилину зупинися.

У минуле спомин простели.

Над святою пам'яттю схилися

Тих, що безневинно полягли…

В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, застерігаючи суспільство від їх повторення. Бабин Яр – один із найтяжчих злочинів нацизму часів Другої Світової війни.

До 80-ї річниці жахливої трагедії фахівці КЗ «Гадяцької публічної бібліотеки ім. Лесі Українки» облаштували виставку-реквієм «Бабин Яр. Ніколи більше!».

ТИТАНІЧНА ПОСТАТЬ НА НИВІ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ

До 155-річниці від дня народження історика, науковця, соціолога, публіциста, письменника, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки облаштовано історичну викладку «В його серці жила Україна».

Михайло Грушевський – це вчений світового рівня, творча спадщина якого близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору. Він показав, що еволюція людства, попри всі складнощі, має тенденцію до встановлення справедливого демократичного ладу. Влада у державі має належати особам, обраним народом на демократичних засадах, працювати для народу, спиратися на волю його більшості. Очоливши Центральну Раду, він був глибоко переконаний, що нова українська державність має базуватися на принципах демократії і закону. Своєю працею М. Грушевський заклав міцні підвалини української державності.

ПАМ’ЯТЬ НЕСКОРЕНА НАВІКИ

З нагоди Дня партизанської слави, для вшанування учасників партизанського руху, фахівці КЗ «Гадяцької публічної бібліотеки ім. Лесі Українки» облаштували виставку – хроніку «Під димним небом України». В пам`ять тих , хто наближав Велику перемогу, проводячи боротьбу у ворожому тилу.

В рамках відзначення 180-річчя з дня народження М. П. Драгоманова (1841-1896), українського філософа, публіциста, фольклориста, громадського діяча Гадяцька публічна бібліотека презентує унікальне видання Тамари Скрипки "Родові гнізда Драгоманових - Косачів: їх устрій та культура".

Видання розкриває перед читачем духовне середовище і культурну атмосферу маєтків родини Драгоманових-Косачів, як осередків української традиції та аристократичної культури кінця ХIХ-початку ХХ століття.

КНИГИ, ЯКІ ЗМІНЮЮТЬ ЖИТТЯ

У Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки облаштовано книжкову виставку «Рай для справжніх книголюбів».

ПОДАРУНОК БІБЛІОТЕЦІ

Нещодавно Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки отримала чудовий подарунок від Оксани Вишневської.

На сторінках видання ви ознайометесь з традиційними орнаментами різних регіонів України, та з сучасними творами, прочитавши захопливі та корисні статті про культуру та побут нашого народу. Щиро вдячні за отриманий подарунок.

https://www.facebook.com/oksana.vishnevska.9

КРАЙ ЛАГІДНОЇ КРАСИ

Великий світ, а найдорожча – Україна,

І той єдиний рідний край,

Який з дитинства полюбила.

С.Ілляшенко

Кожен куточок нашої України є по-своєму унікальним і неповторним. За словами Лесі Українки, Гадяччина є саме тією Україною, українішої за яку нема. Рідна земля надихає й благословляє, дарує радість і спокій, красу та добро усім своїм синам і донькам, нежалежно від того, як далеко вони від дому.

З нагоди святкування Дня міста фахівці КЗ «Гадяцька публічна бібліотека ім..Лесі Українки» облаштували виставку – гордість «Маленька крапелька нашої держави».

ВЕЛЕТЕНЬ ДУМКИ І ПРАЦІ

До 165-річчя від дня народження видатного українського поета, прозаїка, літературного критика, фольклориста, драматурга, публіциста Івана Франка у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки облаштовано виставку-персоналію «Апостол духу, каменяр Іван Франко».

ПОЕТКА ВОГНЯНИХ МЕЖ

До 115-річниці від дня народження талановитої української поетеси і патріотки Олени Теліги у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено виставку-рекомендацію «Олена Теліга: життя за Україну».

         До  Дня скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв Другої світової війни в Україні, що відзначають 22 червня, працівники читальної зали КЗ « Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» підготували  книжково-документальну  хроніку «Вогняні сторінки історії нашої Вітчизни» .

        Пропонуємо ознайомитися з новими книгами про біографію  Вінстона Черчилля  та  його аналіз перебігу Другої світової війни. Це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпритації.

       Якщо вас зацікавили представлені книги запрошуємо до нашої книгозбірні.

В Рамках проведення масових заходів у міському парку «Перемога», фахівці  КЗ « Гадяцька  публічна бібліотека імені Лесі Українки» до відзначення Дня молоді України провели літературне паті « Хочеш досягти більшого - читай». Учасники брали участь в конкурсах. Популярнісь мала фотозона.

ВІЗЬМИ З СОБОЮ В ЛІТО

В рамках проведення масових заходів у міському парку «Перемога» фахівці КЗ «Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» з метою промоції читання паперової книги провели для жителів та гостей міста книжкові сутінки «Читання під ліхтарем».

Відвідувачі парку мали змогу взяти учась у невимушеному спілкуванні та міні-інтерактивах : книжковаму ворожінню «100 магічна сторінка» та відповісти на літературні запитання.

ВЕЛЕТЕНЬ ДУХУ І ЛИЦАР СВОБОДИ

До 150-річчя від дня народження видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної прози, новатора модерністської техніки письма, новеліста, гуманіста і просвітителя Василя Стефаника у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено віртуальні ювілейні гостини «Василь Стефаник – володар дум селянських».

                                СВІТЛО І ТІНІ ГЕНРІКА СЕНКЕВИЧА

До 175-річниці від дня народження Генріка Сенкевича у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено відео перегляд «Історичний роман – його спадок».

ТІЛЬКИ ТИ

Гадяцька публічна бібліотека ім. Лесі Українки рекомендує книгу до читання:

КОЗАЦЬКА СЛАВА НЕВМИРУЩА

Гадяцька публічна бібліотека ім. Лесі Українки пропонує до читання 5 художніх книг про відважних козаків. Захопливі пригоди, яскраві характери, масштабні батальні сцени роблять ці твори справжніми шедеврами.

КОХАННЯ НА МЕЖІ БОЛЮ

Гадяцька публічна бібліотека ім. Лесі Українки рекомендує для підлітків та дорослих книгу до читання:

КОЛЕСО ЧАСУ – КАРЛОС КАСТАНЕДА

Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки рекомендує книгу до читання:

ПОЧАТИ ЖИТТЯ З ЧИСТОГО АРКУША

У Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено онлайн-анонс по книзі Ольги Деркачової «Коли прокинешся».

ЖАХИ, ТА І ТІЛЬКИ

Гадяцька публічна бібліотека ім. Лесі Українки пропонує до читання захоплюючі історії для тих, хто не проти полоскотати свої нерви.

НА ТЕРЕЗАХ ВІЧНОСТІ  

Для тих, хто цікавиться історією України, у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено онлайн - анонс по трилогії Богдана Лепкого «Мазепа».

ЯК ВАЖКО БУТИ АНГЕЛОМ

У Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено онлайн-анонс по книзі Люко Дашвар «# ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ».

З нагоди  Дня  вшанування учасників бойових дій на території інших держав, що відзначають 15 лютого, працівники Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки запрошують на знайомство з книгою нашої землячки Олени Козаченко.

ВИННИЙ У ЛЮБОВІ ДО УКРАЇНИ

2 лютого виповнюється 120 років від народження своєрідного і талановитого майстра словаВалер’яна Підмогильного.

З приводу річниці Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українкипропонує Вашій увазі онлайн перегляд «Полинова зоря Валеріана Підмогильного»

Валер’ян Підмогильний – один із найяскравіших прозаїків 1920-х рр., один із найпотужніших українських модерністів ХХ ст., представник неореалістичної течії. Його твори засвідчують спроможність української літератури бути самодостатнім мистецьким явищем у світовому контексті.

Послав я в небо свою молитву

До 130-ї річниці від дня народження українського поета, перекладача, публіциста Павла Тичини у Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено ювілейну відео-світлицю «Золоті струни Павла Тичини».

ДЕНЬ ТИХ, ХТО ВИЖИВ

Це мій вирок і вибір:

я не покину борт;

я не людина, я – кіборг,

мій вимір – аеропорт.

В Україні 16 січня відзначається День пам'яті захисників Донецького аеропорту, яких назвали «кіборгами».

Працівники Гадяцької публічної бібліотеки ім.Лесі Українкипідготували онлайн презентаціюкниги Сергія Лойка «Аеропорт».

НА ЛЮБОВ ВІН ВІДПОВІДАВ ЛЮБОВ’Ю

12 січня виповнюється 145 років від дня народження відомого американського письменника, популярного автора пригодницьких романів Джека Лондона.

Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки пропонує онлайн виставку-вшанування «Джек Лондон – письменник життя і боротьби». За 17 років своєї літературної діяльності він створив 20 романів, 3 п'єси і понад 200 оповідань.Його твори розповідають про щиру дружбу між тваринами і людьми, тягу до пригод і, звичайно ж, кохання. У своїх кращих книгах - «Мартін Іден», «Серця трьох», «Морський вовк», «Біле Ікло», «Поклик предків» - письменник зумів заглянути в глибину людської душі, показати людину в її величі і в її слабкості. Простота і ємність викладу, динамічність дії, природність діалогу завжди були сильними сторонами його обдарування.

ЮВІЛЕЙНЕ НАМИСТО

У Гадяцькій публічній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено відео-знайомство з книгами-ювілярами 2021 року.

До  Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС працівники Гадяцької ЦБ ім.Лесі Українки пропонують ознайомитися з книгою "Не загубись, чорнобильська скорбото".  Ця книга про спогади земляків-гадячан, очевидців-ліквідаторів аварії,  тих далеких Чорнобильських подій.

КНИГИ ДЛЯ ЖІНОК І ПРО ЖІНОЧНІСТЬ

У Гадяцькій центральній бібліотеці ім. Лесі Українки підготовлено онлайн-добірку з дванадцяти книг, які варто прочитати кожній жінці. Словосполучення «класична література» ще зі школи на кожного з нас наганяє нудьгу, однак часто, перечитавши відомий твір уже в більш дорослому віці, відкриваєш у ньому нові сенси і глибини. Класика саме тому і залишається актуальною, що не втрачає здатності розкриватися щоразу по-новому. Обирайте твір собі до смаку й занурюйтесь у читання.

Запрошуємо на книжкову відео-дегустацію "Вивчай! Готуй! Смакуй!"

Запрошуємо у книжковий  відео-огляд

bottom of page