top of page

МОВИ РІДНОЇ КРАСА

Мова – це те, що єднає народ. Українська мова - це великий скарб, який треба шанувати, берегти, пишатися її багатством і милозвучністю.

Щорічно 9 листопада відзначається державне свято – День української писемності та мови. До відзначення свята, юнацький народознавчий клуб «Берегиня», що діє при КЗ «Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» пропонує інтерактивний мовний калейдоскоп «О, слово рідне, хто без тебе я?». Для проходження завдання переходьте за посиланням. Бажаємо успіху.

«ЇХНЯ СЛАВА КОЗАЦЬКА НЕ ВМРЕ, НЕ ПОЛЯЖЕ»

14 жовтня в Україні святкують державне свято День Захисника і Захисниць України (водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва). До відзначення свята, юнацький народознавчий клуб «Берегиня», що діє при КЗ « Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» пропонує віртуальні інтерактивні ерудит-перегони «Свята Покрова-берегиня – захисниця наша».

І "ЕНЕЇДИ" ВЛАДНИЙ СМІХ …

9 вересня відзначається 253-річчя від дня народження І.П. Котляревського зачинателя нової української літератури. Цього ж року також виповнюється 180 років як видалася його безсмертна поема «Енеїда».

Юнацький народознавчий клуб «Берегиня», що діє при КЗ «Гадяцькій публічній бібліотеці імені Лесі Українки», продовжує свою роботу в онлайн режимі і пропонує пройти віртуальний літературний марафон «Вкраїнським словом він почав співати…» Запрошуємо перевірити свої знання. Тож переходьте за посиланням. Бажаємо успіху!

“Свою Україну любіть. Любіть її… Во врем’я люте.

В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть...”

Т.Г. Шевченко

9 березня виповнюється 208 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча - Тараса Григоровича Шевченка.

І хоч минуло понад два століття від дня появи його на світ, а значущість цієї постаті та його пророчих слів не зменшилася.

Шевченкове Слово – духовний код нації, воно є шляхом до самоутвердження і духовного зростання народу, воно пробуджує почуття національної гідності та честі, шани й любові до рідної культури, мови, звичаїв.

У ці березневі “шевченківські” дні КЗ "Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки" пропонує вашій увазі мультимедійну вікторину, присвячену життю та творчості Т.Г. Шевченка.

ПРАПОРОВІ БАРВИ

Державний Прапор України – це офіційний символ, яким пишається кожен українець. Синьо-жовтий біколор прославляє нашу Україну у різних куточках світу, на всіх континентах планети Землі. Його яскраве полотнище з гармонійним поєднанням кольорів неодноразово поважно майоріло на п’єдесталах слави, на підкорених вершинах гір, над спорудами державних установ, консульств та посольств, на суміжних із сусідніми державами кордонах.

Фахівці КЗ«Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» до 30-річчя відзначення затвердження державного прапора підготували інтерактивний історичний плакат «Прапор миру, вірності, волі ».

ДЕНЬ «МОНРЕАЛЬСЬКОЇ РІЗАНИНИ»

В рамках Всесвітньої кампанії « 16 днів проти насильства» - 6 грудня відзначається річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками».

Фахівці КЗ « Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки», нагадують про цю подію в трагічному фотофакті « Ми лише жінки…»

До Дня української писемності та мови фахівці КЗ "Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки" підготували онлайн-вікторину " О, мово моя, душа голосна України".  Бажаємо успіху!

 З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

  Напередодні цього свята працівники Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки підготували медіа-презентацію "ЄВРОПЕЙСЬКІ СТОЛИЦІ - ПОБРАТИМИ КИЄВА".

МАМО - МОЯ РІДНА І ЄДИНА

     З незапам’ятних часів в Україні існувала традиція шанувати матір, як хранительку родини, домівки. В сучасній Україні Указом Президента від 1999 року встановлено офіційне свято – День Матері, який святкують у другу неділю травня.

    Для кожної людини День Матері має особливе значення, адже саме сьогодні можна сказати найважливіші слова своїм матерям, чия безмежна любов супроводжує нас протягом усього життя.

  Традиційно день Матері відзначається в народознавчому клубі «Берегиня», що діє при КЗ «Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки». Фахівці закладу підготували онлайн привітання «І доброта, і теплота поєднані у серці мами», де в поетичних і музичних творах звучать слова подяки найріднішій людині.

ВЕЛИКДЕНЬ ІДЕ – СВЯТО В ДУШІ НЕСЕ!

    Великдень не даремно називають найсвітлішим святом у році. Ми з нетерпінням і трепетом чекаємо цей день: хтось, щоб закінчити сорокаденний піст, хтось поласувати традиційною випічкою, хтось, щоб прикрасити пасхальні яйця і почути довгоочікуване «Христос Воскрес!»

     Учасникам юнацького народознавчого клубу «Берегиня», що діє при КЗ «Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» та користувачам книгозбірні фахівці закладу пропонують зануритись у великодні традиції, відповідаючи на запитання народознавчої вікторини «Писаночка Великодня – з неба ласка йде Господня».

   Цьогоріч 25 квітня відзначається 110-а річниця від дня народження майстрині художньої вишивки з Полтавського краю (народилася в місті Лубни), Героя України Віри Сергіївни Роїк. 

    Працівники Інтернет-центру Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки підготували онлайн вікторину на сучасній платформі Genial.ly.

ТРЕТЯ СУБОТА КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ

    Відзначають у Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами. У третю суботу квітня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

    МИ ЗВЕРТАЄМОСЬ ДО КОЖНОГО МЕШКАНЦЯ ГАДЯЧЧИНИ З ПРОХАННЯМ ПАМ'ЯТАТИ ПРО ПРИРОДООХОРОННІ ЗАХОДИ.

    Впевнені, що тільки спільними зусиллями зможемо зберегти красу та неповторність нашого рідного краю.

     Будьте свідомими громадянами!

     Бережіть природу!!

 Працівники Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки підготували ІНТЕРНЕТ - ВІКТОРИНУ "ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА".

СПІВЕЦЬ НАРОДНОЇ ДОЛІ

    Мабуть, нема в Україні такої людини, яка б не читала віршів Тараса Григоровича Шевченка. Ким для нас, українців, є Тарас Шевченко? Пророком, генієм, будителем народу, національним борцем!

     З вражаючою силою Шевченкові рядки долають часову відстань. Він вчить нас своєю поезією найвищих цінностей: гідності, національному духу, національній самосвідомості. Україна для Шевченка була тією музою, що надихала його до творчості.

     Юнацький народознавчий клуб «Берегиня», що діє при КЗ «Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки», підготував віртуальну гру-переверт «Провісник долі України», приурочену до 207- річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

    В рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та на вшанування пам'яті видатного земляка, українського державного військового та політичного діяча Симона Васильовича Петлюри працівники Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки підготували ІСТОРИЧНИЙ АКЦЕНТ "БОРЕЦЬ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І ДЕРЖАВНІСТЬ УКРАЇНИ".

МОВА РОЗУМУ – МОВА ДУШІ

    Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

   21 лютого весь світ відзначає День рідної мови. Тож саме в цей день, незважаючи на вимушені умови сьогодення, юнацький народознавчий клуб «Берегиня», що діє при Гадяцькій публічній бібліотеці імені Лесі Українки, продовжує свою роботу в онлайн режимі і пропонує пройти віртуальні мовознавчі перегони «Українську мову знай – гарно й чемно розмовляй».

     Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів, яке окриляє, дає сили і натхнення, радість і захоплення. Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є 14 лютого - День святого Валентина. Цього дня навіть повітря сповнене любов’ю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинкам, які загубились. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни.   Працівники Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки підготували: 

ІНТЕРНЕТ - ВІКТОРИНУ "РОМАНТИЧНІ МІСЦЯ УКРАЇНИ".

     9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

  Тож працівники Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки долучилися до проведення цього дня, підготувавши інтерактивний плакат «Інтернет – територія безпеки».

    До Нового року залишились лічені дні, вже час прикрашати ялинку, домівку, вирішувати, що ставити до столу і купувати подарунки. А які ж новорічні традиції в інших країнах світу?

   До вашої уваги працівники Інтернет - центру підготували онлайн вікторину "Вгадайте країну по її новорічній традиції".

    Кожного року 19 грудня православні християни відзначають День святого Миколая Чудотворця.

У народі цього святого ще називають Микола зимовий та Миколай Угодник.

   Микола Чудотворець народився до нашої ери у Візантії. Батьки виховували його в церковній вірі.

    За життя Микола здійснив багато чудес. Він врятував від смерті трьох воєначальників, яких обмовили, загиблого в шторм моряка, а також врятував рідне місто світу від страшного голоду. Його шанують як захисника моряків, мандрівників і сиріт. На день Миколая існує традиція дарувати дітям подарунки, ховаючи їх під подушку. Цей звича походить з повір'я про те, що Микола Чудотворець потай приносив в будинки знедолених теплі речі, іграшки та їжу, а одного разу підкинув дівчині придане, щоб вона могла вийти заміж.

      Згідно з повір'ям, слухняні діти вранці в День Миколая знаходять під подушкою солодощі або інші приємні подарунки, а неслухняні залишаються без сюрпризу. У деяких сім'ях діти самі пишуть листи Миколі, як на Новий рік, і замовляють певні подарунки.

     Тож до вашої уваги пропОнуємо інтернет вікторину "ЧИ ВСЕ ВИ ЗНАЄТЕ ПРО СВЯТОГО МИКОЛАЯ?"

    В рамках Всеукраїнського тижня права в Інтернет -центрі бібліотеки ім.Лесі Українки проходить цикл заходів. До вашої уваги Правова гра: "Числа у правознавстві". Потрібно попарно з'єднати запитання з відповіддю. Бажаємо успіхів!!!

     В рамках Всеукраїнського тижня права в Інтернет - центрі бібліотеки ім. Лесі Українки проходить цикл заходів. До вашої уваги інтерактивна вікторина "Чи знаєш ти свої права?"

     В рамках Всеукраїнського тижня права в Інтернет - центрі бібліотеки ім. Лесі Українки проходить цикл заходів.

До вашої уваги пропонуємо Правовий кросворд.

ЧИЖЕВСЬКІ – ГОРДІСТЬ ГАДЯЦЬКОГО КРАЮ

     З нагоди 160-річчя з дня народження Павла Чижевського (1860-1928),

уродженця міста Гадяч - громадського, політичного, державного діяча,

пропонуємо взяти участь в онлайн вікторині «Чижевські – гордість гадяцького краю».

      Напередодні Дня вшанування жертв Голодомору 1932 - 1933 рр. пропонуємо вашій увазі онлайн-перегляд медіа презентації "ГОЛОДОМОР 1932 - 1933 - ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ".

 Працівники Інтернет-центру презентують інтерактивний плакат "Свобода, воля, честь - понад усе", присвячений Дню Гідності та Свободи.

    До Дня народження Книги рекордів Гіннеса працівники Гадяцької центральної бібліотеки імені Лесі Українки підготували інтерактивний плакат.

bottom of page